Piotr Mazurkiewicz nowym trenerem Czarnych Połaniec

Czwartoligowy zespół Czarni Połaniec po długim czasie oczekiwań w końcu ma nowego szkoleniowca. Został nim 33-letni Piotr Mazurkiewicz, który przez ostatnie cztery i pół roku, jako zawodnik reprezentował barwy połanieckiego klubu. Po zakończeniu minionego sezonu postanowił zakończyć swoją piłkarska przygodę. Wtedy z pewnością nie spodziewał się, że wróci on do klubu z Połańca tak szybko i to w innej roli.

Piotr Mazurkiewicz piłkarską przygodę rozpoczynał w Stali Mielec. Ponadto grał w: Tłokach Gorzyce, Kmicie Zabierzów, Resovii Rzeszów, Siarce Tarnobrzeg, Unii Nowa Sarzyna oraz Czarnych Połaniec, których reprezentował w rundzie wiosennej sezonu 2008/2009 oraz od rundy rewanżowej sezonu 2012/2013 do zakończenia minionych rozgrywek. Były piłkarz, a obecnie szkoleniowiec Czarnych trenerskie doświadczenie zdobywał pracując w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Mielcu. Do Czarnych wraca obrońca Filip Krępa, który ostatnio reprezentował barwy grającej w czwartej lidze podkarpackiej Głogovii Głogów Małopolski. Włodarze klubu poszukują także młodzieżowców, którzy mają zasilić kadrę Czarnych. Zarząd postawił przed nowym trenerem trudny cel, jakim jest walka o awans do trzeciej ligi. Aby zespół dobrze przygotował się do nowego sezonu treningi rozpoczął już w środę. Pierwsze zajęcia poprowadził trener grup młodzieżowych Rafał Mikoda. Piotr Mazurkiewicz, który w tym tygodniu przebywał na wakacjach, dołączy do drużyny w poniedziałek. Czarni 12 lipca rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Na wyjeździe zmierzą się z drugoligową Siarką Tarnobrzeg. Poza tym podczas okresu przygotowawczego połaniecki zespół zmierzy się w sparingach między innymi z: TS 1946 Nida Pińczów, Stalą Nowa Dęba i Piastem Stopnica.

Źródło: http://www.echodnia.eu/